KMS Sunucusunun Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2 Aktivasyonuna Hazır Hale Getirilmesi

Merhaba,

Bildiğiniz gibi kurum bünyesinde yapılandırılan bir kms sunucusu ile tüm pc ve sunucularımızın çalıştırdığı işletim sistemlerini, ofis uygulamalarını lisanslayabiliyoruz. Kurum bünyesinde kms sunucu yapılandırması ile ilgili makaleye https://www.mhakancan.com/etki-alani-ortaminda-kms-host-sunucu-kurulumu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

18 Ekim de yayınlanan Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2 ile birlikte bu işletim sistemlerinin de mevcut yapıda bulunan kms sunucusu tarafından lisanslanmaları ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bu yeteneği kms suncumuza kazandırabilmemiz için öncelikle http://support.microsoft.com/kb/2885698 adresinden kms sunucumuzda kullandığımız işletim sistemine uygun olan yamayı kurmamız gerekmektedir. Yamayı kurduktan sonra aşağıda ki ekran görüntüsünde ki komutu çalıştırarak sisteme yeni KMS key i girmemiz gerekmektedir. Burada ihtiyaç duyulan key kms makalemizde ki şekilde seçilmelidir. Örneğin ben tüm clientları ve windows server sunucuları lisanslayabilmek için Windows Server 2012 R2 Datacenter KMS ürün anahtarını kullandım.

screenshot.235İlgili ürün anahtarını sisteme başarılı bir şekilde girdikten sonra bu ürün anahtarı ile aktivasyon işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aşağıda ki ekran görüntüsünde ilgili komutu görebilirsiniz.

screenshot.236

Bu işlemin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ile birlikte artık ortamımızda ki Windows 8.1 ve Windows Server 2012 R2 işletim sistemleri KMS sunucusu tarafından lisanslanabilecektir.

Faydalı olması dileğimle…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *