Windows Server 2012 Üzerine .Net Framework 3.5 Yüklenmesi Sırasında Karşılaşılan Resource Problemi

Merhabalar,

 

Windows Server 2012 ile birlikte hayatımıza giren pek çok yenilikten birisi de .Net framework 4.5 ile geliyor olması. Framework alt yapısı pek çok uygulama tarafından kullanılmakla birlikte halen pek çok uygulama .Net Framework 3.5 altyapısını istemekte. Windows Server 2012 üzerine .Net framework 3.5 yüklemek istediğimizde yüklemenin yapılabilmesi için gerekli olan kurulum dosyalarının bulunamadığı ile iligli aşağıda ki ekran görüntüsünde ki uyarı ile karşılaşılmaktadır.

screenshot.39Yukarıda ki haliyle Install seçeneğine tıklandığında kurulum tamamlanamayarak sonlandırılacaktır. Kurulumun tamamlanabilmesi için elimizde Windows Server 2012 dvd si ya da imajının sisteme bağlı olması gerekmektedir. Medyayı sisteme taktıktan sonra yukarıda ki ekran da alt bölümde mavi ile yazılı bulunan “Specify an alternate source path” linkine tıklayalım. Karşımıza gelen ekranda medyanın takılı olduğu sürücünün harfini kullanarak aşağıda ki ekran görüntüsünde  olduğu gibi Path bölümüne D:\Sources\SxS\ yazalım ve OK diyerek pencereyi kapatalım.

screenshot.41Bu işlemlerin ardından Install seçeneği ile kurulumu başlattığımızda problemsiz şekilde kurulum gerçekleştirilecektir.

Faydalı olması dileğimle…

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *