Service Manager Orchestrator Connector Oluşturma Hatası Resource not found for the segment ‘Folders’ ve Çözümü

Merhaba,

Service Manager konsolunda Orchestrator için connector oluşturma işlemi için yapılması gereken işlemleri https://www.mhakancan.com/system-center-service-manager-uzerinde-orchestrator-connector-olusturulmasi/ adresinde anlatmıştım. Bu kısa ipucunda ise bu connector oluşturma işlemi sırasında karşılaştığım Could not connect the Orchestrator web service Resource not found fort he segment ‘Folders’ hatası ve bu hatanın çözümünü anlatmaya çalışacağım. İlgili hatanın ekran görüntüsü aşağıda ki şekildedir.

screenshot.68Bu hataya neden olarak bağlanmak istediğim kullanıcının bilgilerini yanlış yazdığımı düşünsemde daha sonra problemin bu olmadığını gördüm. Orchestrator sunucu üzerinde Runbook lar için izinlere aslında sorunun da cevabı olmuş oluyor. Runbook Designer konsolu üzerinden Runbooks a sağ tıklayıp Permissions seçeneğine tıkladığımızda karşımıza aşağıda ki ekran görüntüsü gelecektir.

screenshot.71_1Yukarıda ki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere kendi kullanıcımı dikkate almazsak OrchestratorUsersGroup isimli grubun Runbooks üzerinde yetkisi olduğunu görmekteyiz. İnce nokta burada aslında. Eğer Service Manager connector üzerinde bağlantı için kullandığımız kullanıcı Orchestrator sunucu üzerinde ki local bir grup olan OrchestratorUsersGroup grubuna üye değil ise makalenin başlığında ki hatayı almaktayız. İlgili grubu incelediğimde bağlanmak istediğim scoadmin kullanıcısının bu gruba üye olmadığını gördüm.

screenshot.73_1Kullanıcıyı OrchestratorUsersGroup grubuna ekledikten sonra bu hata ortadan kalkıyor ve bağlantı başarılı oluyor.

Faydalı olması dileğimle…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *