System Center Service Manager UR6 Geliyor

Merhaba,

Service Manager tüm Microsoft teknolojileri ile uyumlu çalışabilmesi sayesinde Sorun, Hizmet, Değişiklik istekleri gibi ITIL ve MOF süreçlerini çok daha kolay dijital ortama geçirebilmemizi sağlamakta. Özellikle Self-Service portal ve Orchestrator işbiriliği ile birlikte harika otomasyon işleri gerçekleştirilebilmekte. Yakın zamanda Rollup 5 ile güncellediğimiz Service Manager 2012 R2 sistemlerimizi 28 Nisan tarihinde UR 6 ya yükseltebileceğiz. Bu güncelleme ile birlikte çeşitli hata düzeltmelerinin yanısıra esas bahsetmek istediğim yoğun olarak kullanılan iki connector için yapılan performans iyileştirmeleri.

Service Manager sistemimizi Configuration Manager ile SCCM Connector ü vasıtasıyla konuşturabiliyor ve SCCM envanterini CMDB ortamına aktarabiliyoruz. Ancak connector çalışmasında performans problemleri ile karşılaşılabilmekte idi. Bu güncelleme ile birlikte SCCM connector bağlantısında %50 ye yakın bir performans artışı sağlanmakta.

Service Manager UR6_1Diğer en önemli connector ise Active Directory. Active Directory connector ünde yapılan performans iyileştirmelerinin yanı sıra artık connector ün çalışacağı zamanı grafik ortamından da belirleyebileceğiz.

Service Manager UR6_2AD Connector ün bir diğer sıkıntısı da DC failover durumlarında tüm veriyi baştan sync etmesi idi. Bu güncelleme ile birlikte artık DC failover durumları için AD Connetor bir delta sync noktası tutmaya başlayacak.

Son olarak bu güncelleme ile birlikte SQL Server 2014 desteğininde geleceğini belirterek yazımı sonlandırıyorum.

Faydalı olması dileğiyle…

You may also like...

1 Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *