AzureSiteRecoveryProvider Kurulum Hatası ve Çözümü

Merhaba,

Microsoft Azure artık iyice hayatımıza girdi. Günden güne geliştirilen ve pek çok yenilik eklenen Microsoft Cloud platformunda ki önemli özelliklerden birisi de Azure Site Recovery. Bu özellik sayesinde kendi ortamınızda bulunan Hyper-V sunucularınız üzerinde ki sanal makinelerinizi Azure üzerinde yedekleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Hyper-V sunucularınız üzerine AzureSiteRecoveryProvider kurulumu yapmanız gerekmekte. Kendi test ortamımda ki Hyper-V sunucum üzerine bu uygulamayı kurmak istediğimda aşağıda ki gibi bir hata mesajı ile karşılaştım.

screenshot.198Google üzerinde ki araştırmalarda da herhangi bir sonuca ulaşamadım. Microsoft Türkiye’ den Oğuz Pastırmacı ile konuyu paylaştığımda sorunun Hyper-V sunucusunun Region bilgisinin Türkiye olmasının böyle  bir hataya neden olduğunu ve uygulamanın bir sonraki sürümünde hatanın giderileceği bilgisine ulaştım. Powershell üzerinde Get-Culture komutunu çalıştırdığımda aşağıda ki şekilde sonuç almaktaydım.

screenshot.200Bunu düzeltmek için yine powershell komut satırında Set-Culture en-US komutunu çalıştırdım ve Hyper-V sunucumu yeniden başlattım. Yeniden Get-Culture komutunu çalıştırdığımda artık English olarak gözüküyordu.

screenshot.202AzureSiterecoveryProvider uygulamasını tekrar çalıştırdığımda kurulum sorunsuz şekilde tamamlandı.

screenshot.206Faydalı olması dileğiyle…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *