Orchestrator 2012 R2 Yükseltmesi Sonrası Web Konsolun Açılmaması Problemi ve Çözümü

Merhaba,

Orchestrator sürümünün 2012 R2 ye yükseltilmesinin ardından (ilgili makaleye https://www.mhakancan.com/orchestrator-2012-sp1-sisteminin-orchestrator-2012-r2-ye-yukseltilmesi/ adresinden ulaşabilirsiniz) Orchestrator Web Konsoluna bağlanmak istediğinizde aşağıda ki gibi bir hata alabilirsiniz.

screenshot.558Bu bilinen bir hatadır ve çözümü için aşağıda ki iki SQL query sini Orchestrator veritabanı üzerinde çalıştırmanız yeterli olacaktır. Bu işlem için Orchestrator veritabanının bulunduğu SQL Server sunucusu üzerinde SQL Server Management Studio konsolunu açalım ve Databases seçeneğini genişletip Orchestrator veritabanına sağ tıklayarak New Query seçeneğini seçelim. Karşımıza gelen query ekranında aşağıda ki iki query yi sırasıyla çalıştıralım.

Orchestrator_Upgrade_8GRANT EXECUTE ON object::[Microsoft.SystemCenter.Orchestrator].[GetSecurityToken] TO [Microsoft.SystemCenter.Orchestrator.Operators]

GRANT SELECT ON object::[Microsoft.SystemCenter.Orchestrator.Internal].[Settings] TO [Microsoft.SystemCenter.Orchestrator.Operators]

Yukarıda ki query leri çalıştırdıktan sonra Orchestrator 2012 R2 web konsolu görüntülenebilecektir. Problem ile ilgili KB ye http://support.microsoft.com/kb/2919041/en-us adresinden ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileğimle…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *