Hyper-V Best Practice Analyzer Yayınlandı

Merhabalar;
Microsoft Windows Server 2008 R2 üzerinde çalışan Hyper-V için Best Practive Analyzer güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme sayesinde Windows Server 2008 R2 sunucumuz üzerinde çalıştırdığımız Hyper-V rolü için öneriler alabileceğiz. Güncellemeyi kuruduğumuzda Server Manager konsolundan Hyper-V rolüne geldiğimizde sağ tarafta Best Practice Analyzer bölümünün eklendiğini göreceğiz. 

Scan This Role linkine tıklayarak sistemimizin taranmasını sağladıktan sonra Best Practice Analyzer bize önerilerini listeleyecektir.

Burada verilen önerileri (Örneğin, Sanal makinelerinden Windows Server 2008 R2 çalıştıran bir sistem için en az 2 Gb ram olmalıdır gibi) inceleyerek sistemimizin ve üzerinde çalışan sanal makinelerimizin çok daha verimli çalışmasını sağlayabiliriz. Mesela Windows Server 2008 R2 sunucumuz üzerinde ECC destekli bellek çalıştırmadığımızda Microsoft’ un destek vermediğini öğreniyoruz :o)

 
Güncelleme ile ilgili bilgiyi http://support.microsoft.com/kb/977238 adresinden güncelleme dosyasını ise http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=89d80c15-0082-4fef-a4fc-fefa463bed08 adresinden edinebilirsiniz.

Kaynak : Virtual PC Guy
 
M. Hakan CAN

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *