Microsoft Private Cloud Guided Labları

Merhabalar,

Microsoft Private Cloud yapısı günden güne önemini arttırıyor. Kurumlar bu yapının ne oluduğu, nasıl çalıştığı ve ne gibi faydalarının olacağı hakkında ki sorularının cevaplarını arıyor. Biz IT çalışanlarının ise bu soruların cevaplarını hazırlayabilmesi için hazırlıklı olması gerekiyor. Bu aşamada Microsoft desteğini esirgemiyor ve bizlere tam 14 aşamadan oluşan Microsoft Private Cloud Guided Labs isimli ortamı hazırlıyor. Bu 14 aşama kendi içerisinde “Application Management”, “Serivice Delivery and Automation” ve “Infrastructure Management” olmak üzere üç farklı bölümü içermekte. Lab içerisinde ki konu başlıkları aşağıda ki gibi,

Yukarıda adı geçen lab ların herbirisi bizi yönlendirecek şekilde SilverLight kullanılarak hazırlanmış videolar. İlerlemek için bizden istenen yere tıklamamız yeterli olmakta. Tabi ilgili yere neden tıklanması gerektiği de hemen sağda bulunan bölümde anlatılmakta. Eğer istenirse ilgili lablar video dosyası olarak da izlenebilmekte. Bunun için ilgili laba girmeden sonunda bulunan view as.wmv seçeneğine tıklamak yeterli olmakta.

İlgili lab ları kullanmaya başlamadan önce oturum açılması gerekmekte. Microsoft Private Cloud Guided Labs alanına ulaşmak için http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/hh913622.aspx adresine tıklamanız ve kayıt olmanız yeterli. Kayıt sonrası gelen e-mail ile dilediğiniz zaman labları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Faydalı olması dileğimle…

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *