Hyper-V Virtual Machine Error – The Process cannot access the file because its being used by another process

Merhabalar;
Hyper-V üzerinde ki sanal makinelerinizi çalıştırmak istediğinizde aşağıda ki ekran görüntüsünde yazan hatayı alıyorsanız yazıyı okumaya devam edin.
Burada verdiği “The Process cannot access the file because its being used by another process” hatası aslında okumaya çalıştığı G sürücüsünün (Hyper-V sanallaştırma sunucusu üzerinde ki fiziksel DVD-RW dır) başka bir sanal makine tarafından da kullanılması sebebiyle ortaya çıkıyor. Aşağıda ki ekran görüntülerinde durum netleşiyor. Bu durumu sanal makinelerimizin ayarlarından görebileceğimiz gibi ilgili sanal makinelerimizin konsol ekranlarında bulunan menülerden Media–> DVD Drive–> yolunu takip ettiğimizde Uncapture G: ifadesini görebiliriz.
Ekran görüntüsünde VFORCEADDC adlı sanal makinenin ayarlarında fiziksel dvd-writer sürücüsünün (G) bu sanal makineye atandığı görülüyor.
Benzer şekilde VFORCEEXCH2010 adlı sanal makinenin ayarlarında da dvd-writer sürücüsünün (G) bu sanal makineyede atandığı görülüyor.
Herhangibir sanal makineyi (G) sürücüsünü kullanmayacak şekilde ayarladığımızda hata veren sanal makinemizinde sorunsuz şekilde açıldığını göreceğiz.

Faydalı olması dileğimle…

M. Hakan CAN

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *