«

»

Apr 30

HP Blade 460C Gen8 Intelligent Provisioning Copy Daemon Hatası

Merhaba,

HP yeni nesil sunucularında donanım yazılım güncellemeleri, işletim sistemi kurulumları gibi işlemler için artık Smart Start cd lerine ya da Firmware DVD lerine ihtiyacı ortadan kaldıran Intelligent Provisioning sistemini kullanmaya başladı. Bu kısa çözüm makalemde sizlere bu uygulama ile karşılaşmış olduğum problemin çözüm yöntemini anlatmaya çalışacağım.

Hp blade sunucularımızdan birisine firmware güncellemesi yapmak isterken aşağıda ki hatayı verdi,

Blade_Firmware_Update_Error_1_Small

Sunucu bu şekilde donduğu için resetlemek durumunda kaldık. Ardından işletim sistemi kurulumu için Intelligent Provisioning kullandığımızda bu sefer sunucu sürücülerinin sisteme kopyalanması esnasında aşağıda ki hatayı verdi,

Blade_OS_Installation_Error_1_SmallProblem http://tinyurl.com/c3hp6ck adresinden Intelligent Provisioning uygulamasının 1.40 sürümü ile yazılım güncellenerek giderilebiliyor.

Not: Güncellemeyi sunucunun başında yapmak gerekmekte. ILO kullanarak yapılmaya çalışıldığında işlem gerçekleşiyor gibi gözüksede tamamlanamayacaktır.

Faydalı olması dileğimle…

Permanent link to this article: http://www.mhakancan.com/hp-blade-460c-intelligent-provisioning-copy-daemon-hatasi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>